~*Szijja remelem jol erzed magad a Lili mindenki oldalan jo szorakozast!*

~*Sok jo dolgot talalhatsz az oldalomon erdemes szetnezni.!*Ha szetneztel az oldalon es tetszik akkor lecci lajkold a Facebookon !*Koszonom *.* c(=


Szép, egészséges, divatos hajat szeretnél? Belváros szívében elkészítheted!

Megálmodni, tökéletesíteni, sikerre vinni... együtt!




Mitől tűnik idővel piszkosnak a haj?

  • a levegőből rárakodó portól,
  • a fejbőrben termelődő izzadságtól,
  • a faggyúmirigyek termelte zsírtól, amelybe aztán még könnyebben beleragad mindenféle szennyeződés. (a sapkaviselet is növeli a faggyútermelést, a haj hamarabb zsírosodik.)
  • sok piszkot felvihetünk rá a kezünkkel, a kefével is.

A hajmosás gyakorisága tehát függ a fejbőr zsírosságától, izzadásától, a levegő szennyezettségétől, attól, hogy milyen anyagokat, hajápolókat teszünk rá, vagy hogy milyen gyakran nyúlunk hozzá - nem mindig tiszta - kézzel.

Havonta vagy naponta?

Jó levegőjű helyen élőknél, gyerekeknél, száraz bőrűeknél olykor két-három hét is eltelhet két hajmosás között anélkül, hogy közben hajuk ápolatlan hatást keltene. Egyébként általában hetente egyszeri, legfeljebb kétszeri mosás javasolt, néha a frizura kedvéért is beiktatható egy-egy.

Az ennél gyakoribb mosás igénybe veszi a hajat, és kiszárítja a fejbőrt, hacsak nem kímélő, naponkénti használatra is alkalmas samponnal mossuk. A gyorsan zsírosodó hajat akár naponta is lehet tisztítani.

Fontos, hogy mindig a mosási gyakoriságnak és a haj- és bőrtípusnak megfelelő sampont kell választani. A samponokkal szemben támasztott legfontosabb követelmény, hogy kémhatása bőrsemleges, azaz enyhén savas, 5,5 pH-jú legyen.

Ezen túl fontos az egyéni tapasztalat, hiszen lehet, hogy az ismerős által ajánlott termék a mi hajunkon nem válik be; ragadós, fésülhetetlen marad a hajunk. Ez semmiképp sem jó, mert ettől a hajszálak fokozottan sérülnek, roncsolódnak.

Gyökeres változás?

balzsamok, hajszerkezet-javulást és fénylő, egészséges hajkoronát ígérő samponok sokat segíthetnek, de csodát azért nem tesznek. A hajszálat kívülről bevonva simává, jól fésülhetővé teszik, ami megóvja őket a további sérülésektől. Feltéve, hogy rendszeresen kenjük velük a szálakat.

Azt ugyanis tudni kell, hogy a haj élettelen, nem tud úgy regenerálódni, mint az élő sejtekből álló bőr. Minőségét alapvetően a hajhagymákból kinövő hajszál tulajdonságai határozzák meg, amit a balzsamok és pakolások már nem tudnak befolyásolni. A növekvő hajszál tulajdonságait az életmód, a táplálkozás, a szervezet általános egészségi állapota szabja.

Mosás lépésről lépésre

  1. A mosás előtt alaposan keféljük ki a hajat, ezzel alaposan távolítsunk el belőle minél több szennyezést, esetleges lakkot vagy hajfixáló-maradékot.
  2. Bőséges, kellemesen meleg vízzel jól vizezzük be.
  3. Általában féldiónyi sampont számoljunk egy hajmosásra, természetesen a haj hosszához igazítva arányosan többre is szükség lehet.
  4. Hogy mire való a sampon? A szanszkrit-hindi eredetű és angolból nemzetközi ismertségre szert tett "shampoo" szó eredetileg "masszírozást" jelent. Jó, ha erre gondolunk a samponozáskor, és így is cselekszünk: ujjbegyeinkkel körkörös mozdulatokkal finoman oszlassuk el, és masszírozzuk be a fejbőrbe a sampont. Talán az egész procedúrának ez az egyik legfontosabb lépése, mert fokozza vérkeringést, ezáltal csökkenti a hajhullást. A faggyúképződést mérsékli, így különösen a könnyen zsírosodó hajnál kedvező a hatása. Megfelelő masszírozás után kicsit kitolódhat a következő hajmosás.
  5. Többnyire elegendő az egyszeri samponozás, a másodikra csak nagyon piszkos hajnál van szükség, ha az első menet alig habzik. A túlhabzás azt jelenti, fölöslegesen sok sampont vittünk föl.
  6. Legömbölyített, lehetőleg természetes anyagú - vaddisznósertéből készült - kefével óvatosan fésüljük ki a hajat, és alaposan öblítsük ki, legalább annyi ideig, mint amennyit a samponozással töltöttünk.
  7. hajbalzsam nem feltétlenül szükséges, de érdemes használni, hogy jól fésülhetővé téve a hajat megvédje a mechanikai sérülésektől. A balzsamot egészen a hajvégekig óvatosan szét kell kenni a szálakon, majd öblítés előtt kefével fésüljük ki a hajat. Csak finoman, mert a vizes haj nagyon sérülékeny, de így könnyebb lesz kifésülni törlés után.
  8. Végül addig öblítsük, míg a haj szinte "nyikorog" a kezünkben, amikor óvatosan kinyomjuk belőle a vizet.

Hajmosási trükkök bőrtípusonként

Ha szeretne szép fényes hajat, próbálja ki nagymamáink módszerét,

  • a citromos vagy enyhe ecetes vizes öblítést, ami a bőr kémhatását hivatott helyreállítani mosás után. A citromos víza szőkéknek, az ecetes a sötéthajúak ajánlott inkább.
  • A nagyon száraz fejbőrnek jót tesz, ha a hajmosás előtt fél órával tojás és olívaolaj keverékét kenjük rá, illetve ricinus- vagy mandulaolajjal bemasszírozzuk, és a hajmosásig törölközőbe tekerve hagyjuk.
  • Talán volt már alkalma észrevenni, milyen selymessé teszi a bőrt a tengervíz. Segít a fejbőrnek, ha a hajmosás előtt kellően sós vagy még inkább tengeri sós fürdőt készít, és a fejét is berakja. Jótékony hatású a korpa ellen. Jobb híján sós vizes öblítésként is megteszi.
  • A könnyen zsírosodó hajnak jót tesz, ha mosás után erős, langyosra hűtött borsmenta teával öblítjük.

Végül oszlassunk el egy tévhitet!

A gyakori mosás nem okoz fokozott hajhullást, csupán arról van szó, hogy ilyenkor a nagyobb igénybevétel miatt több szál hullik ki. A lefolyó szűrőjén maradó hajszálakat érdemes lehet a végén megszámolni. Száz szál kiesése hajmosáskor még teljesen normális, noha tetemes szőrgombolyagnak látszik, különösen a hosszú hajnál. Ha minden hajmosás után több és több esik ki, érdemes utánanézni, mitől lehet.





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 19
Tegnapi: 47
Heti: 73
Havi: 192
Össz.: 34 194

Látogatottság növelés
Oldal: Hajápolás otthon
~*Szijja remelem jol erzed magad a Lili mindenki oldalan jo szorakozast!* - © 2008 - 2024 - lilimindenkioldala.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weblap készítő egyszerű. Weboldalak létrehozására: Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »