Nedvszívó frottír törölközőbe óvatosan csavarjuk be a hajat, majd pár perc múlva kezdjük kíméletesen szárítgatni. A rövid hajat se dörzsölgessük, mert megsérülhet. A hosszabbnál érdemes előre hajtani a fejet, és a haj tövétől indulva a törölközőt két kézzel a fejhez, a hajtincsekhez és egymáshoz nyomva itassuk föl a hajvégekhez csurgó vizet. Az alapos törlés jelentősen lerövidíti a nem éppen kímélő hajszárítós szárítást.
A hajszárítót legalább 15 cm távolságra tartsuk el a hajtól, nehogy megégessük. A hajszárítóból áramló levegő 100˚C fölé is hevülhet.
A hajszárító forrólevegő-kiáramlása mindig fölülről lefelé haladva érje a hajat, ellenkező esetben felkunkorodnak és összekócolódnak, töredezett hatást keltenek a hajszálak. A kefével kialakítandó formát, hullámot az előszárított, majdnem száraz hajon állítsuk be. Ehhez kis ideig meleggel, végül rögzítés gyanánt hűvös levegővel fújjuk. Az is megteszi, ha a szárítást abbahagyva kicsit hűvösebb levegőre lépve finoman meglegyezzük a hajat. A lényeg, hogy ne forrón formázzuk, és főként ne többször egymás után ugyanazokat a tincseket, mert az nagyon megtöri, elroncsolja a szálakat.
Ha meleg helyen tartózkodunk, és biztosan nem fenyeget megfázás, nem kell ragaszkodni a szárításhoz. Az eredendően száraz fejbőrnél azonban kedvez a korpásodásnak, ha sokáig vizes marad, ezért ilyenkor tanácsos megszárítani a hajat egészen a hajtövekig. Ha hajmosás után el szeretnénk menni otthonról, tanácsos elegendő időt hagyni utána, hogy rendesen megszáradhasson a haj. Ha a fejbőr még nedves, a hidegre kilépve könnyen megfázhatunk.